ZAKRES SPECJALIZACJI

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA

Co mogę dla Państwa zrobić?

Forma pomocy prawnej jest dopasowana do Państwa indywidualnej sytuacji. Podstawową formą pomocy jest porada prawna, której udzielam na osobistym spotkaniu w mojej Kancelarii Adwokackiej w Łodzi. Na rzeczonej konsultacji przyglądam się Państwa sprawie, a następnie przedstawiam możliwe rozwiązania problemu. Udzielam również odpowiedzi na Państwa wszystkie pytania. Celem ustalenia kosztu porady prawnej proszę o kontakt.

Niekiedy jednak porada prawna nie wystarczy, aby rozwiązać problem prawny. W tej sytuacji z chęcią i zaangażowaniem będę reprezentować Państwa interesy przed sądami i organami administracji publicznej. Jako osoba wykonująca zawód zaufania publicznego mogę Państwu zagwarantować, że dołożę wszelkich starań, aby rzeczone sprawy dla Państwa wygrać.

Praca adwokata, to nie tylko udzielanie porad prawnych i reprezentacja w sądach i urzędach. To również sporządzanie opinii prawnych, opiniowanie umów, udział w negocjacjach i wiele innych czynności.

Problemy prawne mogą pojawić się również podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Jako adwokat mogę Państwu pomóc sprawnie i szybko uporać się ze wszelkimi komplikacjami natury prawnej. Model współpracy z moją Kancelarią Adwokacką zależy od Państwa preferencji biznesowych i może mieć charakter stały (stała obsługa prawna) lub doraźny (doraźna obsługa prawna). W ramach stałej obsługi prawnej rozwiązuję wszystkie problemy prawne, na które Państwo napotkacie podczas prowadzenia działalności gospodarczej. W ramach współpracy doraźnej zajmuję się konkretnym problemem prawny, aż do jego całkowitego rozwiązania.

Jeżeli zatem borykacie się Państwo z problemami prawnymi, czy to w życiu codziennym, czy to w życiu biznesowym, znajdujecie się w odpowiednim miejscu. Zapraszam Państwa do nawiązania kontaktu i zrobienia pierwszego kroku w kierunku rozwiązania problemu. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce „kontakt”.

 

Dziedziny prawa

Prawo cywilne

Prawo cywilne, to w największym skrócie ta dziedzina prawa, która reguluje stosunki majątkowe i niemajątkowe między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Każdego dnia mamy z nią do czynienia, nawet podczas najprostszych czynności życia codziennego. Specjalizuję się w rozwiązywaniu wszystkich problemów prawnych, które mogą powstać na gruncie prawa cywilnego.

W szczególności prowadzę sprawy o:

– zapłatę;

– wykonywanie obowiązków umownych;

– odszkodowania i zadośćuczynienia ze wszystkich tytułów;

– ochronę prawa własności i posiadania;

– ochronę dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych;

– zasiedzenie;

– najem;

– dzierżawę.

Wyżej wskazane sprawy mają charakter przykładowy. Materia cywilna jest na tyle szeroka, że wymienienie wszystkich możliwych spraw byłoby niecelowe. Jeżeli zatem macie Państwo problem prawny o zabarwieniu cywilnoprawnym – zapraszam do kontaktu. Po kliknięciu w przycisk znajdujący się poniżej zostaniecie Państwo przekierowani do zakładki kontaktowej, gdzie znajdują się wszystkie dane kontaktowe do mojej Kancelarii Adwokackiej w Łodzi.

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne stanowi szczególny obszar mojego zainteresowania zawodowego. Na gruncie tej dziedziny prawa profesjonalny pełnomocnik, niezależnie od odpowiedniego przygotowania merytorycznego, musi wykazać się określoną dozą empatii dla problemów swojego klienta. Materia rodzinna jest trudna, w szczególności dlatego, że wiąże się z bardzo dużymi emocjami dla stron postępowania. Dlatego udział w sprawie adwokata bywa niezbędny, bowiem będzie on w stanie z dystansu spojrzeć na sprawę i realizować skuteczną strategię działania, tak aby finalnie uzyskać dla Państwa rozstrzygnięcie, które w korzystny sposób będzie kształtować Państwa sytuację na dalsze lata.

W szczególności prowadzę sprawy o:

– rozwód;

– alimenty;

– separację;

– podział majątku wspólnego małżonków;

– ustalenie kontaktów z dziećmi i opieki;

– zaprzeczenie ojcostwa i macierzyństwa.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania związane ze sprawami rodzinnymi i zasadami współpracy z moją Kancelarią Adwokacką – zapraszam do kontaktu. Do Państwa dyspozycji pozostawiam numer telefonu, adres e-mail oraz formularz kontaktowy. Na wszystkie wiadomości wysłane do mojej Kancelarii odpowiadam najszybciej jak to tylko możliwe – zwykle w terminie do 24h od otrzymania wiadomości.

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe reguluje sprawy związane z przejściem praw i obowiązków denata na jego następców prawnych.

Śmierć osoby bliskiej nigdy nie jest łatwa do zaakceptowania. Musimy jednak pamiętać, że niezależnie od aspektu emocjonalnego, wywołuje ona również skutki prawne w sferze prawa spadkowego. 

Sytuacja może wydać się korzystna wówczas, gdy zmarły posiadał pokaźny majątek, który będzie przypadał jego spadkobiercom. Sprawa będzie jednak wyglądać zgoła inaczej w sytuacji, gdy w skład majątku denata wchodziły również znaczne zobowiązania (długi). 

Udzielam pomocy prawnej we wszystkich sprawach, które mogą wyniknąć na gruncie prawa spadkowego (dziedziczenie ustawowe i testamentowe).

W szczególności prowadzę sprawy o:

– zachowek;

– uznanie za niegodnego dziedziczenia;

– podział spadku;

– dziedziczenie testamentowe;

– dziedziczenie ustawowe.

Moja oferta jest szeroka. Z dużym powodzeniem udzielę Państwu wsparcia prawnego w każdej sprawie spadkowej. Jeżeli zatem problemy prawne z tej dziedziny prawa stały się Państwa udziałem – i jesteście Państwo na etapie poszukiwania adwokata – zapraszam do nawiązania kontaktu.

Prawo pracy

Praca w życiu każdego z nas odgrywa bardzo dużą rolę. Dzięki niej jesteśmy w stanie utrzymać siebie i naszych bliskich. Problem zaczyna się wówczas, gdy na linii pracownik pracodawca zaczynają występować różnego rodzaju nieporozumienia. Wówczas na kanwie takiej sytuacji mogą pojawić się rozmaite problemy prawne, które będą wymagać stosownej reakcji.

Świadczę usługi z zakresu szeroko rozumianego prawa pracy. Udzielam niezbędnej pomocy prawnej z dwóm stronom stosunku pracy, a mianowicie pracownikom i pracodawcom.

Jeżeli zatrudniacie Państwo pracowników i doświadczacie okresowo problemów prawnych w związku ze stosunkiem zatrudnienia, mogę Państwu zaproponować stałą lub doraźną pomoc prawną. Wybór modelu współpracy zależy od Państwa preferencji biznesowych – przede wszystkim od częstotliwości pojawiania się problemów prawnych.

W ramach tej dziedziny prawa mogę Państwu zaoferować:

– profesjonalne doradztwo prawne;

– przygotowywanie opinii prawnych z zakresu prawa pracy;

– sporządzenie niezbędnej dokumentacji pracowniczej;

– reprezentację przed sądami w sprawach pracowniczych (np. sprawy o mobbing, sprawy z tytułu niesłusznego zwolnienia, sprawy o odszkodowania i zadośćuczynienia). 

Jeżeli zatem doświadczacie Państwo problemów prawnych z zakresu prawa pracy, serdecznie zapraszam do nawiązania kontaktu.

Prawo administracyjne

Udzielę Państwu wsparcia prawnego z zakresu prawa administracyjnego i sądowoadministracyjnego. Pomoc prawna z tej dziedziny prawa polega przede wszystkim na reprezentacji przed administracją rządową i samorządową, urzędami skarbowymi, urzędami celnymi, Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi i przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

W ramach tej dziedziny prawa mogę Państwu zaoferować:

– profesjonalne doradztwo prawne;

– przygotowywanie opinii prawnych;

– sporządzenie odwołania od decyzji;

– reprezentację przed wszystkimi sądami i organami administracji publicznej w Polsce (przede wszystkim przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym).

Udział adwokata w Państwa sprawie może doprowadzić do jej sprawniejszego zakończenia, bowiem jego wiedza i doświadczenie będzie nieocenione w konkretnej sprawie Jeżeli zatem poszukujecie Państwo adwokata, któremu nieobce są zagadnienia administracyjne – zapraszam do kontaktu. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo w zakładce „kontakt”.

Obsługa prawna przedsiębiorców

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z możliwością powstania problemów prawnych, od tych prostszych, chociażby w postaci spraw o zapłatę, po bardziej skomplikowane i wielowątkowe.

Im większa skala działalności gospodarczej, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że takie problemy się pojawią. Wówczas to od Państwa zależy w jaki sposób sobie z nimi poradzicie.

Współpraca z Kancelarią Adwokacką może sprawić, że będziecie mogli Państwo skupić się na prowadzeniu swojej firmy, a ja będę rozwiązywać wszystkie problemy prawne, w możliwie najszybszy i najbardziej efektywny sposób.

Skuteczne rozwiązywanie problemów prawnych to tak naprawdę inwestycja, która może uchronić Państwa od ewentualnych negatywnych skutków prawnych, które mogą chociażby wyrażać się w konieczności zapłaty określonych środków.

Proponuję dwa modele współpracy – stały lub doraźny. Wszystko zależy od Państwa preferencji biznesowych w tym zakresie, a przede wszystkim od częstotliwości pojawiania się w Państwa firmie problemów prawnych. 

W celu uzyskania większej ilości szczegółów dotyczących współpracy z moją Kancelarią Adwokacką w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorców – zapraszam do nawiązania kontaktu. Udzielę odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania.

Prawo karne

Prawo karne jest ściśle związane z pojęciem przestępstwa. Na gruncie tej dziedziny prawa przestępstwo pociąga za sobą karę – nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Specjalizuję się w prowadzeniu kompleksowych działań obronnych na gruncie prawa karnego, w tym prawa karnego wykonawczego oraz prawa wykroczeń. 

Na gruncie prawa karnego czas ma bardzo duże znaczenie. Im szybciej Państwo nawiążecie ze mną kontakt, tym lepiej. Będę bowiem mogła przygotować optymalną strategię obrony, którą z konsekwencją będę realizować – nie wyłączając ewentualnego postępowania kasacyjnego przed Sądem Najwyższym.

W sprawach pilnych, na przykład w przedmiocie tymczasowego aresztowania, pozostaję do Państwa dyspozycji cały czas. Wówczas proszę o nawiązanie kontaktu telefonicznego, bowiem wówczas będę szybciej w stanie podjąć odpowiednią reakcję.

Prawo karne to nie tylko działania obronne. Reprezentuję również w toku postępowania przed sądem interesy oskarżycieli posiłkowych oraz oskarżycieli prywatnych – wspierając ich w toku całego postępowania.

Jeżeli zatem ktoś z Państwa lub Państwa bliskich potrzebuje pomocy prawnej w sprawie karnej – pozostaję do Państwa dyspozycji. Zrobię co w mojej mocy, aby Państwu pomóc.

DOŚWIADCZACIE PAŃSTWO PROBLEMÓW PRAWNYCH?

Zapraszam do nawiązania kontaktu

Do Państwa dyspozycji pozostawiam trzy metody kontaktu z moją Kancelarią Adwokacką, a mianowicie numer telefonu, adres e-mail oraz formularz kontaktowy. Podczas pierwszego kontaktu wsłucham się w Państwa problem oraz przedstawię zasady współpracy. Problemy prawne da się rozwiązać, dlatego zachęcam Państwa do podjęcia działania. Zapraszam również do osobistej wizyty w mojej Kancelarii Adwokackiej w Łodzi – po uprzednim umówieniu terminu spotkania. Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania, które są związane ze świadczeniem usług prawnych, proszę o wysłanie wiadomości za pośrednictwem poczty e-mail lub formularza kontaktowego. Na wszystkie wiadomości odpowiadam najszybciej jak to tylko możliwe – z uwzględnieniem charakteru Państwa sprawy.